Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye herifış, dünya üzerinde sınırlı alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çıdem bir Bilim Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak bir başına öne çıdem en muhteşem miktarda ilaç derunerik patentinin kazanç sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu muhteşem adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çtuzakışmak istediği yerı mübalağa etmek talip Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile müşterek kurmuş oldukları Ar-Ge isimli izlenceın genel reisıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanoğlunun olgun cebelarcığının yanı sıra farklı etkenleri birleştirerek tezyit çtuzakışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistemli bir sentetik zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnız Ar-Ge projesiyle geçmek istemeyen esasarı medlulında ülkesini daim temaşa eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı buluş belgesi esasvuruları ile de meşhurdur. 143 tane esasvurulmuş ve 280’den zait beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin yanı sıra ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu müstacel vüruten olaylarda hızlı sonuç tuzakınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Abdübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle müşterek gene bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Vadiında artık hak bir mahir olmasıyla müşterek kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda muhteşem bir öneme iye olan Alkoçlar, Dünya çapında nokta edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk sefer güruhlen flavonol glikozit esaslı yapmak üzere antiviral birlikteşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Besin, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu birlikteşke tam olarak 21 tane de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise folk ortada en çok buluş belgesi esasvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilim Kocaı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çtuzakışmalarla âdemiyet tarihine faydasını hiç eksik etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı konstrüksiyonsı sayesinde körpe çalışmalere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü skorlar elde etse birlikte asla çtuzakışmalarından vazgeçmemiş daim olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle incitmebeni terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez müşterek yapmak üzere sağaltım yuğrunda vüruttirdiği birlikteşkeleri keşfederek âdemiyet tarihine muhteşem bir etkiı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde pek bilinmese de temelı kibar molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek vermek gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan sarplü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnız bilinen şeylerin üzerinde çtuzakışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çtuzakışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çtuzakışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde bulunan birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu işte de başarılı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (yüz hüküm) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonra ise 25’e yakın ülkede müsaadeı alınmıştır. Tamam çtuzakışmalarına tam odak çtuzakışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar salt Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de biröte şirketin müşareket ve kurucu kadrosunda nokta almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Partner Sahibi ve Teknolojiden mesul reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve yatırım ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul reisıdır.
Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başkan Müzahirsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isimli bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca birlikteşkenin yanı sıra insanoğluna yarayacak çalışmaler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta yüzıkların geçmesi derunin sınırlı bir ahitı beklesek birlikte kimiları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de derunerisinden kolayca bir biçimde sağaltım edebilmek derunin bu kullanılıyor. üste cinsel çalışmalev bozukluğunu da sağaltım eylemek derunin kullanılmaktadır. Yalnız bununla kalmamış hınçe karşı dirençli ve sarplü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli buluş belgesi esasvurularının 2000 adetine yakının kazanç sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı çalışmaleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çtuzakışsalar da Alkoçlar her ahit kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun süreli kapanmalara ve içtimai hayattan ırak zaruri hane istirahatlarine verilen mütebaki dünya toplumlarında biröte alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir çabukluk kazanmış durumda.

Konuyla müntesip görüşünü bildirme eden Spektral Holding Idare Müesses Eşreisı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle kişisel enformatik ve teknolojik aparey inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce ister ilaç, ister mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık müntesip sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına konstrüksiyonlabilecek en gerçek katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilim Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine muhteşem miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna misil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da muhteşem vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin kurucu ortağıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde nokta yer başka fen adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok muhteşem bir miktarda farmasötik birlikteneşeli patentinin kazanç sahibi olması ve esasvurusunu ilk yaratıcı nüfus olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı başlangıçimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın gerçek fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni yerında çtuzakışmalarını daim enlileterek daim faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biröte kere Türkiye Senenin Bilim Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Yalnız ülkemizde değil emlak dışında doğrusu küresel anlamda da biröte ödülleri alarak bulduğu farklı devaların karşıtlığını almıştır. Tutarlığı olan Metehan Yeşil ile müşterek körpe çalışmalere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çtuzakışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz derunin yararlı olmasını düşündüğü devalarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı çalışmae yarayacak devaları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan gibi bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon gibi kavramlar biröte farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken misil faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye esasladı.

Ülkemizde etkinlik gösteren ve bu alanda çtuzakışmaları bulunan Spektral Mevduat Bankası Eş Başkanı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma ayar yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik yerındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda nokta yer bir zer sahası ile müşterek esaslatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki fiyat değçalışmaikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun sabit ayar yahut miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Mevduat Bankası Başkan Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Zümre’a tabi eroin ruhsatları ile sağlamlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Zümre eroin ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru ast konstrüksiyonsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müntesip de olgun veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni hak modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak çalışmatiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit pres müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro değerinde bir teknik teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Ifade No.akarsu ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası yapmak üzere dü endüstriyel hammadde eroin sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen alfabelı açıklamada gözlerine nokta maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye muhteşem katma ayar sağlama potansiyeline iye bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve selen yalıtımı lazım olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza eroin sahasının ise saf malzeme konstrüksiyonsındaki verimsizluklar sayesinde ali derecede ısı ve selen yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan ali oranlarda izolasyon sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik bildirme planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili eroin sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine uygun rezerv tespit raporları düzenlenerek çecik bildirmeı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada nokta yer ayrıntılara nazaran hassaten, TBY Holding sabık ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Afiyet Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir