Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza durmadan giriş yapan ve takip fail biriyseniz, örneğin 2 tarih önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çaldatmaındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir yoklama de arkadaş, kardeş ya da hesabı takip fail yakınlarımızdan yoklama katkısızlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere takip etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas genellikle kullanıcı adınızı değkârtirmektedir, saldırganların sizin hesabınız için belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun çıbanlıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz sahte e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran sahte maillerdir. Tetik bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde dünya meydan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Izlemçi arttırmak için kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar genellikle Instagram birliksı istediği için şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çyutmak için size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, takipçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun için de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişâlâ farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Nite Aptal Karşıır?
Instagram hesabı çaldatmaınan ya da hacklenen eşhas için ne efsus ki çok aşkın reçete bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok aşkın dayak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diye haddizatında sair kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Usul: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çaldatmaışın. şayet şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi değkârtirin ve hoppadak ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Usul: Instagram hesabınız çaldatmaındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tahmin şifreniz değkârtiğinde yahut kullanıcı adınız değkârtiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çmeydan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değkârtirirler. Instagram tarafından geldiğine emniyetli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değkârtirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değkârtiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” ya da bazı “değkârikliği art aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız fakat genellikle saldırganlar elektronik posta adresini değkârtirdiği için sizde bu ekran çıkmaz ve direk olarak “asayiş kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir